Kontakt

Obecnie księgowi i CPA wykonują zadania, które wymagają umiejętności analitycznych w coraz większym stopniu, głównie z powodu mnożenia się danych w różnych branżach.

W świecie rachunkowości istnieje wiele zastosowań analityki danych. Na przykład audytorzy używają narzędzi analitycznych, aby umożliwić takie procesy, jak ciągłe monitorowanie i audyt. Podobnie księgowi, którzy pełnią rolę doradczą w swoich organizacjach, mogą wykorzystywać duże zbiory danych do identyfikowania wzorców w zachowaniu konsumentów i rynków, co może prowadzić do możliwości inwestycyjnych i wyższych zysków.

Współcześni księgowi powinni rozwijać analityczne podejście, aby nadążać za trendami w branży i pozostać konkurencyjnymi pod względem siły roboczej.

Księgowi zapewniają dokładność sprawozdań finansowych osobom fizycznym, firmom i organizacjom. Dbają o przestrzeganie przepisów i procedur, a podatki są prawidłowe i terminowo opłacane. Księgowi przygotowują dokumentację finansową i wyjaśniają swoje ustalenia osobom fizycznym lub kierownictwu firmy lub organizacji.

Istnieje kilka rodzajów księgowych. Księgowi zarządzający przygotowują informacje finansowe, które są wykorzystywane wewnętrznie przez firmy, które ich zatrudniają. Księgowi publiczni pracujący w firmach księgowych lub prowadzący działalność na własny rachunek przeprowadzają audyty oraz przygotowują dla klientów dokumentację finansową i formularze podatkowe. Księgowi rządowi współpracują z dokumentacją finansową agencji rządowych. Kontrolują również firmy, organizacje i osoby fizyczne podlegające regulacjom rządowym i podatkom.

Obowiązki i obowiązki księgowego

Typowe obowiązki księgowe, które muszą być w stanie wykonywać, obejmują:

Przygotuj budżety

Wprowadzaj transakcje i uzgadniaj salda kont

Przygotuj dokładne dokumenty robocze, harmonogramy i uzgodnienia do celów audytu

Wysyłaj faktury na konta

Egzekwuj warunki płatności z kontami

Bądź na bieżąco z stanowymi i lokalnymi przepisami podatkowymi

Współpracuj z zewnętrznymi audytorami

Rejestruj płatności i wypłaty

Księgowi wykonują szeroki zakres obowiązków w zależności od pracodawcy i specyfiki ich pracy. Niezależnie od tego, czy współpracują z korporacjami, osobami fizycznymi czy agencjami rządowymi, księgowi muszą być w stanie złożyć prawne dokumenty finansowe, takie jak te, które spółki publiczne muszą ujawniać inwestorom. W przypadku klientów indywidualnych może to być coś tak podstawowego, jak roczne zeznania podatkowe.